Kancelaria adwokacka - prawo medyczne i farmaceutyczne

prawo medyczne WarszawaObsługa i doradztwo prawne w zakresie prawa medycznego i prawa farmaceutycznego – kancelaria, którą prowadzimy w Warszawie zajmuje się również tymi zagadnieniami. Pomaga na co dzień firmom funkcjonującym w branży farmaceutycznej w szeroko pojętym prawnie aspekcie ich działalności. Reklama, badania kliniczne, regulacje prawne, dystrybucja i refundacja leków leczniczych, wyrobów medycznych czy suplementów diety, to część zagadnień, w jakich udziela wsparcia prowadzona przez nas kancelaria prawna.

Na pomoc kancelarii mogą liczyć nie tylko firmy już funkcjonujące na rynku farmaceutycznym i medycznym, ale również te podmioty, który chcą rozpocząć taką działalność i zastanawiają się nad jej formą. Nasze doradztwo w tym zakresie może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji co do jej prawnego kształtu, organizacji wewnętrznej i niezbędnych dokumentów. Zajmiemy się także kwestią zarejestrowania działalności NZOZ, opracowaniem regulaminu świadczeń medycznych oraz kompleksową obsługą prawną. Nierzadko również naszej kancelarii adwokackiej w zakresie prawa medycznego powierzana jest reprezentacja klientów w sprawach cywilnych i w sprawach odpowiedzialności za błędy lekarskie.

prawo medyczne i farmaceutyczne Warszawa

Od doradztwa prawnego po reprezentację w sądzie

Prowadzona przez nas kancelaria przygotowuje, opiniuje i negocjuje wszelkiego rodzaju umowy dystrybucyjne. Podobne wsparcie oferuje w przypadku pomocy i obsługi prawnej w zakresie reklamy i marketingu. Specjaliści z prawa medycznego i prawa farmaceutycznego z naszej kancelarii prawnej mają doświadczenie również w kwestiach związanych z wprowadzaniem do obrotu i używania, zgłoszeniem do rejestru leków/wyrobów medycznych/suplementów diety oraz dotyczących ich umów dystrybucyjnych i innych (również pod kątem zgodności z prawem konkurencji).

Oprócz tego nasza kancelaria adwokacka może zagwarantować:

  • udzielanie porad prawnych dotyczących bieżącej działalności,

  • udzielanie informacji prawnych o zmianach, jakie zachodzą na bieżąco w obowiązujących przepisach prawnych,

  • opracowywanie opinii oraz weryfikację reklam dotyczących produktów leczniczych, reklam korporacyjnych, a także akcji promocyjnych z punktu widzenia zgodności z obowiązującymi przepisami prawa,

  • występowanie w imieniu klienta przed GIF oraz sądami administracyjnymi w postępowaniach dotyczących reklamy produktów leczniczych,

  • reprezentację prawną/doradztwo prawne w postępowaniach związanych z refundacją produktów leczniczych,

  • reprezentację prawną w skargach do NSA,

  • opracowywanie umów w zakresie przeprowadzania badań klinicznych i zgód uczestników.

Oddział kancelarii w Warszawie


ul. Grzybowska 4/2
00-131 Warszawa

Sekretariat: 22 300 11 13
Tel kom: +48 604-905-856

Oddział kancelarii w Gliwicach


ul. Zwycięstwa 8/5
44-100 Gliwice

Sekretariat: (32) 700-35-66
Drugi numer: (32) 700-34-20

Formularz kontaktowy