Adwokat od spraw gospodarczych i karno-skarbowych - Warszawa

prawo karne i prawo skarbowe

Prawo karno-karbowe jest specyficzną dziedziną, a jej głównym celem jest ochrona systemu fiskalnego państwa przed różnego rodzaju nadużyciami. W zależności od ich skali zagrożone są one zarówno karą grzywny, jak i ograniczeniem wolności lub jej pozbawieniem.

Prowadzona przez nas kancelaria adwokacka w Warszawie specjalizuje się m.in. w prawie gospodarczym i prawie handlowym. Przez wiele lat praktyki adwokackiej zdobyliśmy już spore doświadczenie w zakresie spraw karno-skarbowych, które dotyczą działania różnego rodzaju spółek, korporacji, jak również mniejszych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Klienci, którzy odwiedzą naszą kancelarię mogą liczyć na profesjonalne i kompleksowe doradztwo oraz reprezentację w najróżniejszych aspektach prawnych dotyczących przebiegu procesów karnych gospodarczych, w tym także spraw karno-skarbowych. Znamy bardzo dobrze metody działania, jakie są stosowane przy tego typu postępowaniach. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam dogłębnie poznać wiele zagadnień związanych z prawem podatkowym. Naruszenie jego przepisów bardzo często w efekcie jest popełnieniem przestępstwa czy wykroczenia natury skarbowej. Wówczas bardzo przydać się może wsparcie specjalistów w zakresie prawa gospodarczego, prawa handlowego i prawa karnego. Z ich pomocą można doprowadzić do ukarania sprawców, uzyskać należne zadośćuczynienie czy odszkodowanie.

sprawy karno-skarbowe Warszawa

Od postępowania przygotowawczego do sądowego

Proponowane przez nas usługi adwokackie obejmują już etap postępowania przygotowawczego, które prowadzić mogą takie służby jak Policja, ABW, CBA, CBŚ oraz inne organy – jeśli mają podobne uprawnienia śledcze. Podejmujemy się obrony przedsiębiorców przed nielegalnymi praktykami członków organów spółek takich jak np. członkowie zarządów, księgowi, prokurenci, menedżerowie. Mogą oni również liczyć na wsparcie kancelarii adwokackiej prawa gospodarczego w sytuacji, gdy zostaną oskarżeni o popełnienie takich przestępstw gospodarczych czy skarbowych jak m.in.:

 • działanie na szkodę spółki,

 • korupcja,

 • umyślne bankructwo,

 • oszustwo,

 • wyzysk,

 • przekupstwo wierzyciela.

Za każdym razem indywidualnie oceniamy sytuację procesową klienta. Mając dokładną wiedzę w tym zakresie proponujemy różne strategie dalszego scenariusza prawnego. W mieniu klienta wszczynamy postępowania karne i zapewniamy rzetelną reprezentację zarówno pokrzywdzonym, jak i oskarżonym.

Decydując się na pomoc kancelarii adwokackiej prawa gospodarczego i prawa handlowego w Warszawie można w szczególności liczyć na:

 • obronę klienta w postępowaniach karnych i karno-skarbowych;

 • wszczynanie postępowań karnych w imieniu pokrzywdzonego i reprezentowaniu go na każdym ich etapie,

 • przygotowanie strategii prawnej (karnej, jak i cywilnej) w przypadku procesu karnego,

 • doradztwo i reprezentowanie interesów klienta w postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym,

 • udział w negocjacjach z organami ścigania w sytuacji, gdy w grę wchodzi polubowne zakończenie postępowania karnego, czyli dobrowolne poddanie się karze,

 • wsparcie w innych czynnościach związanych z obroną interesów oskarżonego albo pokrzywdzonego.

Oddział kancelarii w Warszawie


ul. Grzybowska 4/2
00-131 Warszawa

Sekretariat: 22 300 11 13
Tel kom: +48 604-905-856

Oddział kancelarii w Gliwicach


ul. Zwycięstwa 8/5
44-100 Gliwice

Sekretariat: (32) 700-35-66
Drugi numer: (32) 700-34-20

Formularz kontaktowy