Adwokat od prawa pracy w Warszawie

prawo pracy WarszawaPraca zawodowa to element wpisany w życie wielu osób. Dlatego zarówno niejednemu pracodawcy, jak i pracownikowi przydać się może dobry adwokat od prawa pracy w Warszawie. To dziedzina prawa, która obejmuje szereg bardzo ważnych kwestii, z jakimi obie strony mają do czynienia na co dzień. Nie zawsze jednak i pracownicy i pracodawcy przestrzegają prawa, co rodzi różnego rodzaju spory i problemy, które nierzadko mają swój finał w sądzie pracy.

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Nasza wieloletnia praktyka w tym obszarze obejmuje zarówno obsługę podmiotów indywidualnych, jak również prowadzenie spraw w ramach generalnego zlecenia od pracodawcy. Podejmowane przez nas działania obejmują wszelkie czynności związane z funkcjonowaniem podmiotów na rynku pracy oraz z regulowaniem kwestii zatrudnienia. Zajmujemy się między innymi przygotowywaniem umów o pracę, konstruowaniem kontraktów menedżerskich oraz tworzeniem umów o zakazie konkurencji dla pracowników wszystkich szczebli. Pracodawcy mogą również liczyć na pomoc naszego adwokata od prawa pracy w przypadku sporów zbiorowych, zwolnieniach dyscyplinarnych itd. Kancelaria, która prowadzimy w Warszawie ma już ogromne doświadczenie w tego typu zagadnieniach.

Do naszego adwokata od prawa pracy zgłaszać się mogą również pracownicy, którzy na co dzień zmagają się z nierównym traktowaniem (dyskryminacja na tle rasowym, płciowym, orientacji seksualnej itd.), mobbingiem, niewpłaconym wynagrodzeniem oraz innymi problemami.

prawo pracy Warszawa

Skuteczne zabezpieczanie interesów pracodawców i pracowników

Rolą naszej kancelarii z Warszawy jest czuwanie nad przestrzeganiem prawnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi. W szczególności dotyczy to zatrudniania pracowników oraz ich wynagradzania. Adwokat zajmujący się prawem pracy przygotowuje rozwiązania indywidualne i zbiorowe – w zależności od potrzeb klientów. Współpracuje przy każdym ważnym dla pracownika czy pracodawcy temacie i podpowiada najkorzystniejsze dla każdej ze stron propozycje. Jego celem jest maksymalnie skuteczne zabezpieczenie interesów klienta, którego reprezentuje na każdym etapie sprawy, jakiej się podjął.

W zakres naszych usług wchodzi:

  • doradztwo w zakresie najkorzystniejszego sposobu zatrudnienia pracowników/współpracowników oraz przygotowanie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło, umów o świadczenie usług, umów o zakazie konkurencji, kontraktów managerskich i innych niezbędnych dokumentów;

  • przygotowanie Regulaminu Pracy, Regulaminu Wynagradzania, Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, klauzul poufności, procedur itp.;

  • doradztwo w zakresie najbezpieczniejszego sposobu rozwiązania umów z pracownika-mi/współpracownikami oraz przygotowanie dokumentów związanych z rozwiązywaniem tych umów;

  • doradztwo w zakresie spraw pracowniczych w przypadku zwolnień grupowych, restrukturyzacji, likwidacji, outsourcingu, przejęć zakładu pracy;

  • doradztwo i pomoc w zatrudnieniu cudzoziemców w Polsce;

  • reprezentacja pracodawców przed sądem pracy (w tym prowadzenie negocjacji z pracownikiem, sporządzanie wszelkich pism procesowych oraz uczestnictwo w rozprawach sądowych) we wszelkich sprawach z zakresu prawa pracy, w tym w sprawach: odwołań pracowników/współpracowników od rozwiązania umów o pracę i innych umów.

Ponadto pracodawcom adwokat specjalizujący się w prawie pracy może pomóc w mediacjach z pracownikami, w kwestiach organizacji pakietów socjalnych czy układów zbiorowych pracy. Forma współpracy z naszą kancelarią dopasowywana jest do potrzeb klientów. Może to być stała współpraca (stałe konsultacje i pełna obsługa prawna firmy) lub na zasadzie doraźnego doradztwa.

Oddział kancelarii w Warszawie


ul. Grzybowska 4/2
00-131 Warszawa

Sekretariat: 22 300 11 13
Tel kom: +48 604-905-856

Oddział kancelarii w Gliwicach


ul. Zwycięstwa 8/5
44-100 Gliwice

Sekretariat: (32) 700-35-66
Drugi numer: (32) 700-34-20

Formularz kontaktowy